Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Szkolenie PowerPoint - obsługa oraz tworzenie prezentacji

Oferujemy szkolenia grupowe i indywidualne, bezpośrednio i online

Szkolenia
Grupowe
Szkolenia dla grup liczących do 15 osób, obejmujące tylko Część I lub obie Części opisane poniżej
Indywidualne
Dopasowane do twoich potrzeb indywidualne spotkania, by
poznać metodę MSWS lub wspólnie przygotować ważną prezentację
Nasi klienci
PowerPoint to narzędzie, którym po prostu warto umieć się posługiwać. Posiłkują się nim przedstawiciele największych firm na świecie i to właśnie dzięki stosowaniu zasad tworzenia prezentacji, ich produkty tak dobrze się sprzedają. Z naszą pomocą również dojdziesz do perfekcji w tworzeniu prezentacji PowerPoint. Nawet jeśli używasz tego programu na co dzień, to nasi praktycy pokażą ci możliwości, o jakich jeszcze nie słyszałeś. Z doświadczenia wiemy, że PowerPoint jest narzędziem, które potrafi zaskoczyć. Nasze szkolenie z prezentacji PowerPointa opiera się między innymi na autorskiej metodzie MSWS: Mniej Slajdów - więcej sensu, która poprzez zestaw narzędzi i istotnych zasad, pomoże ci w 5 prostych krokach dotrzeć do słuchaczy. A to właśnie jest twoim zadaniem podczas tworzenia i prowadzenia prezentacji.

PowerPoint to twój sprzymierzeniec!

Na naszych warsztatach spotkasz się z trenerami, którzy przedstawią ci różnorodne techniki szkoleniowe, a także skuteczne rady, dotyczące obsługi programu PowerPoint. Z ich pomocą tworzenie atrakcyjnych dla odbiorców slajdów, stanie się dla ciebie intuicyjne. Pod okiem naszych praktyków wyćwiczysz w sobie umiejętności, które będą miały przełożenie na sukces w późniejszej pracy. Program, który dla was przygotowaliśmy obejmuje obszerny zakres wiedzy na temat prezentacji powerpoint, który wykorzystywany może być podczas różnych spotkań w firmie oraz z klientami. Pokażemy wam niezliczone narzędzia, które ułatwią przygotowanie ważnej prezentacji i przedstawienie jej w sposób interesujący dla słuchaczy.

W trakcie szkolenia z PowerPoint analizujemy także wasze slajdy i przedstawiamy błędy, jakie możecie poprawić, aby wartość waszej pracy wzrosła. Lata praktyki pokazały nam, że o wiele łatwiej jest naszym kursantom zapoznać się z czymś, nad czym sami spędzili odpowiednio dużo pracy i udoskonalić znany już materiał. Gdy wskazujemy im, co mogli w łatwy sposób poprawić, zaoszczędzając przy tym mnóstwo czasu, są nam niezwykle wdzięczni. Nasze kurs został doceniony przez pracowników wielu firm, których nazwy na pewno nie są wam obce. 

Jak wygląda szkolenie z Powerpoint?

Stworzenie dobrych jakościowo prezentacji PowerPoint nie jest łatwym zadaniem. Czy spotkaliście się kiedyś z tym że tekst na slajdach był zbyt długi, a grafika zbyt przytłaczała was jako odbiorcę? A może podczas prowadzenia prezentacji pytania od słuchaczy napływały cały czas, wyprzedzając w ten sposób treść późniejszych slajdów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza, że prezentacja, z którą miałeś do czynienia, nie została poprawnie przygotowana i nie sprawdziła się.Przy natłoku danych, złym rozlokowaniu grafik oraz informacji, a także nieprawidłowym rozkładzie slajdów, prezentacja powerpoint staje się zbyt chaotyczna dla odbiorcy.  

Najczęstszym problemem, który zauważamy jest natłok informacji na slajdach, co powoduje niską czytelność i nieprawidłowy odbiór takiej prezentacji przez słuchaczy.Problem jednak nie dotyczy tylko samego rozmieszczenia informacji, zdjęć oraz statystyk na slajdzie. On sięga o wiele głębiej - do celu waszej wypowiedzi. Jeśli zastanawiacie się, co dany slajd ma przekazać słuchaczom, jakie informacje powinny pozostać w ich pamięci, po zapoznaniu się z jego treścią, łatwiej będzie wam przygotować dobrą prezentację. Bowiem kluczem do sukcesu jest dobra fabuła i struktura prezentacji. Tego właśnie nauczymy was na naszym szkoleniu z power pointa.

Jak wygląda szkolenie power point?
Możecie wybrać przygotowaną specjalnie dla firm ofertę szkoleń, która obejmuje grupę maksymalnie 15 osób jak i ofertę skierowaną dla osób indywidualnych. Każda z nich będzie dostosowana do rzeczywistych potrzeb klienta, dzięki czemu macie gwarancję, że wyniesiecie z naszego szkolenia Powerpoint jak najwięcej użytecznych informacji. Przedstawione wam przez naszych trenerów narzędzia, pozwolą wam nie tylko podczas obsługi powerpointa, ale także w codziennym życiu. Nasza autorska metoda MSWS rozwija krytyczne myślenie, kreatywność, a także pomaga poradzić sobie z natłokiem informacji. Z naszą pomocą rozwiążesz nie tylko problemy w firmie, ale również i w życiu prywatnym. Skorzystanie ze szkolenia powerpoint od mniejslajdów.pl, to inwestycja we własny sukces na wielu podłożach. 

Powerpoint szkolenie - dla kogo?

Nasze szkolenia z zakresu tworzenia prezentacji powerpoint są skierowane do każdej osoby, którachce wygłaszać ciekawe, profesjonalne i dobrze przygotowane merytorycznie prezentacje. Z naszą pomocą nauczysz się zarówno podstaw, tj.: gromadzenie danych i stawianie hipotez, jak również bardziej zaawansowanych metod, które pozwolą ci lepiej trafić do słuchaczy. Z przygotowanej przez nas oferty skorzystają zarówno osoby początkujące jak i te, które na co dzień używają programu powerpoint. W małych grupach możemy spotykać się zarówno stacjonarnie jak i na szkoleniu powerpoint online

Podczas kursu powerpoint dla początkujących, trenerów omówi dla was wszystkie najważniejsze funkcje tego programu i odpowie na wasze pytania z nim związane. Dopiero po wnikliwej analizie możliwości, jakie daje powerpoint, przejdziecie do samodzielnej pracy ze slajdami. Z dobrą bazą w postaci wiedzy teoretycznej i ogromnej ilości praktycznych porad od samego początku, będziecie tworzyć dobre jakościowo prezentacje. Szkolenia powerpoint dla zaawansowanych natomiast skupią się bardziej na szlifowaniu posiadanych już przez kursantów umiejętności, a także wyłapywaniu błędów, które utrudniają im pracę. W każdym wypadku dokładny program szkolenia będzie dostosowany do poziomu oraz oczekiwań klienta. 

Kto stoi za szkoleniem z powerpoint?

Opiekować się wami będzie doświadczony trener - Mirosław Pawełko, doradca i menedżer, który latami zgłębiał powerpointa i wykorzystywał go w swojej pracy. Ma on na swoim koncie setki prezentacji, które prowadził dla różnych grup odbiorców. Mirosława Pawełko wyróżnia nie tylko wiedza i doświadczenie, ale też ogromna kreatywność, która zaobserwujecie podczas szkolenia z prezentacji powerpoint. Pod jego czujnym okiem staniecie się mistrzami w obsłudze tego programu oraz prowadzeniu prezentacji. 

Co zyskasz decydując się na szkolenie z powerpointa?

Na spotkaniach przedstawimy wam metodę MSWS, dzięki której krok po kroku zapoznacie się z tajnikami przygotowania prezentacji powerpoint. Razem z naszym trenerem poznacie jak określić cel oraz adresatów waszego wystąpienia, a także dowiecie się jak zebrać istotne dane oraz wysnujecie wnioski, niezbędne do zaplanowania fabuły waszej prezentacji powerpoint. Wspólnie przedyskutujemy z wami 5 kroków dobrej prezentacji i określimy jaki powinien być dobry narrator, który takie wystąpienie przeprowadzi. Musicie wiedzieć, że samo przygotowanie dobrych slajdów, jeszcze nie stanowi gwarancji sukcesu. To w jaki sposób przekażecie ich treść, warunkuje odbiór całego waszego wystąpienia, w które zainwestowaliście mnóstwo czasu. W części programu MSWS bardziej skupionej na umiejętnościach praktycznych, nasi wykładowcy przedstawią wam wszystkie istotne szczegóły dotyczące typów slajdów, ich układów oraz najważniejszych reguł, dotyczących tworzenia czytelnych prezentacji powerpoint. Podczas szkolenia power point wyjaśnimy wam zasadę piramidy, regułę SEAL, a także reguły dotyczące tworzenia różnego rodzaju spisów treści.  

Szkolenie z prezentacji powerpoint
opiera się w dużej mierze na interakcjach między naszym trenerem, a słuchaczami. Dlatego też często dostają oni od nas zadania domowe, które polegają m.in. na opracowaniu slajdu na podstawie podanych przez nas informacji oraz dyskusji na ten temat. Wierzymy, że wspólne ćwiczenia praktyczne, to dobra droga do utrwalenia, podanych przez nas informacji teoretycznych. Podczas burzy mózgów analizujemy błędy i proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania, angażując do rozmowy wszystkich uczestników spotkania. Dzięki takiej praktyce w głowach naszych słuchaczy pozostaje więcej informacji, użytecznych rad oraz wniosków. Stanowią one późniejszą bazę do tworzenia niezwykle ciekawych prezentacji powerpoint. 

Wiedza, która posiądziesz na szkoleniu powerpoint umożliwi ci prowadzenie krótszych i bardziej sensownych spotkań, dzięki którym podejmiecie lepsze decyzje jako firma, lub przekonacie klienta do swoich wartości, czy produktów. Dzięki naszej pomocy będziecie lepiej pracować jako zespół, co wzmocni więzi między wami, poprawi komunikacje oraz pomoże rozwiązać codzienne problemy. Dobra prezentacja daje możliwości do usprawnienia działania zarówno małego zespołu, jak i ogromnej firmy.

Power point szkolenie, grafika i obsługa Powerpointa - czego się nauczysz? W drugim module naszego szkolenia poznasz program powerpoint z bardziej technicznej strony. Do przeprowadzenia tego bloku ćwiczeniowego niezbędny będzie dostęp do komputera. W trakcie kursu, którego długość to minimum 7 godzin, poznasz zasady efektywnej pracy w programie, które pozwolą ci stworzyć dobre jakościowo prezentacje, bez marnowania czasu. Na podstawie wielu godzin praktycznych ćwiczeń nauczysz się formatować pola tekstowe, tabele oraz wykresy. Wspólnie omówimy zasady tworzenia stopek, nagłówków oraz grafik, które wzbogacą twoje slajdy, dzięki czemu od strony technicznej, nic nie będzie mogło cię zaskoczyć. Po zapoznaniu się z możliwościami programu Powerpoint, trenerzy opowiedzą wam o zasadach tworzenia oraz wykorzystywania istniejącej już szaty graficznej przystosowanej dla danej firmy. Rozważać będziemy idealną objętość tekstu na każdym slajdzie ,a także wybór odpowiedniej czcionki oraz kolorystyki. 

Szkolenie z obsługi programu Powerpoint, które dla was przygotowaliśmy obejmuje dwa moduły, z których każdy będzie trwał co najmniej 7 godzin. Każdy z nich realizowany będzie w małych grupach, które pozwalają na swobodną wymianę zdań i indywidualne podejście do problemów, które będziemy próbowali wspólnymi siłami rozwiązać. Pokazany poniżej program szkolenia jest jedynie propozycją, którą możemy modyfikować w oparciu o wasze oczekiwania oraz potrzeby. 

Przykładowy program szkolenia powerpoint:
CZĘŚĆ I : Metoda MSWS
Lp.
Moduł
Zakres szkolenia
1
Korzyści z tworzenia dobrych prezentacji w biznesie
Użyteczność slajdów i prezentacji
Dostępne narzędzia komunikacji
2
Właściwe podejście do prezentacji i jej typy
Częste błędy w postrzeganiu slajdów
Charakterystyka slajdów w zależności od celu i adresata prezentacji (np. rekomendacje dla zarządu, opis zmian dla liderów związków)
3
Modelowy przebieg prac: kluczowe kroki w przygotowywaniu slajdów
Pięć kroków do dobrej prezentacji - możliwy podział zadań między menedżerem a pracownikiem
4
Planowanie fabuły prezentacji: narzędzia
strukturyzowania prezentacji
Rola menedżera jako narratora prezentacji
Zasada piramidy
Sposób na zapewnienie jasności celu prezentacji
Grupa i łańcuch logiczny
Sposób na utrzymanie porządku w prezentacji
Reguła SEAL
Sposób weryfikacji grup logicznych
Spis treści wg metainformacji
Koncepcja wstępnej fabuły
Spis treści wg informacji
Ustalanie końcowej fabuły
Storyboard
Planowanie prezentacji i koncepcja wyglądu slajdów
5
Omówienie zadania domowego
Omówienie planów fabuły przygotowanych przez uczestników
6
Tworzenie slajdów: zasady sprzyjające czytelności i jednoznaczności
Zasady wyboru danych na slajd
Typy slajdów
Trzy podstawowe rodzaje slajdów
Reguły tworzenia slajdów
Reguły czytelności slajdów
Układ slajdów
Elementy każdego slajdu
7
Zadanie
Opracowanie slajdu na podstawie dostarczonego tekstu
Omówienie slajdu każdego z uczestników
Dyskusja
8
Dodatkowe wskazówki i przykłady z życia: częste błędy i ciekawe pomysły
Przykłady słabych slajdów i ich poprawione wersje
Omówienie historycznych slajdów uczestników
Dodatkowe źródła inspiracji do tworzenia slajdów przyjaznych odbiorcy
CZĘŚĆ II: Grafika i obsługa PowerPointa
Lp.
Moduł
Zakres szkolenia
1
Obsługa PowerPointa: wszystkie użyteczne funkcje
Zasady efektywnej pracy w PowerPoincie
.
Wzorzec układu slajdu
Podstawowe i stałe elementy slajdu
Formatowanie pól tekstowych
Reguły organizacji tekstu
Formatowanie tabel
Sposób przenoszenia danych z Excela
Formatowanie wykresów
Automatyczna aktualizacja danych
Wyrównywanie elementów na slajdzie
Formatowanie siatek i marginesów
Stopki i nagłówki (w tym numeracja stron)
Rozwiązania dostępne w zależności od wersji PowerPointa
Widoki prezentacji
Wstawianie takiego samego obiektu na każdym slajdzie
Wstawianie obrazów i innych elementów graficznych - warianty opcji „Wklej”
Kontrola objętości pliku prezentacji
2
Standardy graficzne
Zasady graficznej identyfikacji korporacyjnej (jeśli jest) lub tworzenia własnej, charakterystycznej szaty graficznej
Układ elementów na slajdzie
Minimalna zawartość każdego slajdu
Czcionka
Zarządzanie różnorodnością czcionek
Kolorystyka
Liczba stosowanych kolorów a odbiór slajdów