Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Szkolenie z prezentacji biznesowych i obsługi Powerpointa

Oferujemy szkolenia grupowe i indywidualne, bezpośrednio i online

Szkolenia
Grupowe
Szkolenia dla grup liczących do 15 osób, obejmujące tylko Część I lub obie Części opisane poniżej
Indywidualne
Dopasowane do twoich potrzeb indywidualne spotkania, by
poznać metodę MSWS lub wspólnie przygotować ważną prezentację
Nasi klienci
Czy na samą myśl o wyjściu przed ludzi, paraliżuje cię stres i zapominasz języka w gardle?

Program powerpoint to dla ciebie czarna magia i zazwyczaj spędzasz długie godziny, próbując przygotować prezentację? Co, jeśli pokażemy ci, że z odrobiną pomocy z naszej strony, możesz stać się ekspertem i sprawnie tworzyć oraz przedstawiać slajdy, które stworzyłeś. Udowodnimy ci, że nie musisz być kreatywnym geniuszem i poświęcać całego swojego wolnego czasu, na stworzenie dobrej prezentacji biznesowej. Program, który dla ciebie przygotowaliśmy, to intensywna dawka wiedzy oraz praktycznych ćwiczeń, które pozwolą ci sprawnie rozwijać się zawodowo. 

Szkolenie z prezentacji biznesowych

W każdej dziedzinie ważny jest stały rozwój oraz zdobywanie nowych doświadczeń, dlatego też zapraszamy na nasze szkolenie z prezentacji zarówno osoby doświadczone jak i te stawiające swoje pierwsze kroki w firmie. Okazja do stworzenia oraz przedstawienia prezentacji biznesowej na pewno pojawi się na twojej drodze, dlatego lepiej być przygotowanym na taką ewentualność. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to najłatwiejsze zadanie, jednak wiemy również, że wiele rzeczy można wyćwiczyć. Z tego też powodu, chcemy podzielić się z tobą naszą wiedzą, doświadczeniem oraz praktycznymi wskazówkami, które pozwolą tobie odnieść sukcesy biznesowe oraz prywatne.  

Umiejętności, które nabędziesz podczas trwania kursu, z pewnością wykorzystasz na wiele sposobów. Zajęcia, które dla ciebie przygotowaliśmy opierają się nie tylko na tworzeniu dobrej jakościowo prezentacji, ale również pomagają zebrać myśli, wyciągać praktyczne wnioski oraz panować nad emocjami oraz stresem. Dzięki garści informacji od doświadczonych trenerów oraz umiejętnym wykorzystaniu nowej wiedzy, podczas ćwiczeń praktycznych, szybko zauważysz, że nad stresem można z łatwością zapanować. Poprawi to nie tylko jakość twoich prezentacji biznesowych, ale również umożliwi ci łatwiejsze funkcjonowanie w życiu codziennym. Pokażemy ci, w jaki sposób przygotować się do wystąpienia, aby było przyjemne i zaciekawiło twoją publiczność.  

Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach, co umożliwia bezpośrednią wymianę zdań pomiędzy uczestnikami spotkania. Zależy nam głównie na tym, aby pracować nad realnymi błędami, które po wstępnym rozeznaniu wyłapiemy, tak aby nauczyć każdego prawidłowych zasad postępowania w najbardziej efektywny sposób. Szkolenia z prezentacji biznesowych zarówno zdalne jak i stacjonarne, prowadzą wykształceni trenerzy, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy zawodowe. Masz więc kontakt z praktykami, którzy wiedzę nabytą poprzez własne doświadczenie, potrafią i chcą przekazać dalej. To znakomite warunki do nauki. Każda część naszego szkolenia zawiera różnorodne techniki i ćwiczenia nad slajdami, które poprzedzone są modułami teoretycznymi. Autorski program MSWS: Mniej slajdów - więcej sensu został wielokrotnie doceniony przez znane wszystkim firmy.  

Do czego przyda się szkolenie - prezentacje biznesowe?

Jak wiadomo powerpoint to narzędzie, które wykorzystywane jest w każdej firmie, bez względu na jej wielkość. Z jego pomocą można poprowadzić w intrygujący sposób spotkanie biznesowe, które skutkuje udaną współpracą oraz dalszym rozwojem działalności. Przedstawienie rozmaitych danych, grafik oraz statystyk przy użyciu tego programu jest ekstremalnie proste. Dzięki możliwościom powerpointa nasi słuchacze otrzymują więcej pozytywnych bodźców, dzięki czemu lepiej dotrzemy do nich podczas wystąpienia. Sztuka tworzenia dobrych jakościowo prezentacji opiera się na kilku zasadach, które warto przyswoić przed przystąpieniem do pracy. W naszej firmie nazywamy je filarami MSWS, ponieważ opiera się na nich cały program szkoleniowy.

Dobrze wykonana i przeprowadzona prezentacja szkoleniowa otwiera rozmaite drzwi dla twojej działalności. Z jej pomocą możesz zyskać nowych współpracowników, inwestorów, czy odpowiednio zareklamować swój produkt lub usługę. Prezentacja produktu przydaje się również, gdy chcesz zaistnieć na danym rynku, spotkaniu, czy konferencji. Aby dobrze wykorzystać przysłowiowe 5 minut, warto wiedzieć jak najlepiej się do niej przygotować. 

Jak wyglądają szkolenia z prezentacji?

Kurs opiera się na unikalnych metodach Mirosława Pawełko, który jest doświadczonym  doradcą i menadżerem, wykorzystującym w swojej praktyce umiejętności, jakie chce tobie przekazać podczas szkolenia. Podczas szkolenia z prezentacji biznesowych oraz Powerpointa skupimy się na tworzeniu ciekawych, dobrych jakościowo slajdów, które zapewnią wam lepszą komunikację w firmie. Wiemy, żeaby to osiągnąć kluczowa okazuje się fabuła oraz struktura prezentacji, dlatego na tym właśnie skupimy się podczas zajęć. Przedstawimy wam szereg narzędzi oraz porad, których zastosowanie pozwoli na łatwiejszą pracę z programem powerpoint oraz prowadzenie czytelnych i klarownych prezentacji. Na zajęciach skupimy się na projektowaniu slajdów, a następnie właściwym ich przedstawieniu przed publicznością. Podczas zajęć skupimy się na typie spotkań biznesowych oraz właściwym przygotowaniu do prezentacji w zależności od formy oraz rodzaju wystąpienia. Pod okiem praktyków będziesz ćwiczyć emisję głosu, a także komunikaty niewerbalne, które są równie istotne podczas całej prezentacji. Pomożemy zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za stres, a co najważniejsze nauczymy, jak nad nimi zapanować.

Prezentacje biznesowe - szkolenie powerpoint

Możliwości, jakie ten program nam otwiera są nieograniczone, wystarczy wiedzieć w jaki sposób można je wykorzystać. Podczas szkolenia Power Point omówimy slajdy tworzone w przeszłościprzez uczestników szkolenia, na ich podstawie wyłapiemy błędy, które będziemy korygować. Omówimy typy różnych spotkań i dopasowanie do nich odpowiednich prezentacji, a także podyskutujemy na temat korzyści, które wynikają z odpowiedniego przygotowania do takiego wystąpienia. Wspólnie będziemy poznawać pojęcia takie jak cel i adresaci prezentacji, wszystko to opatrzone będzie praktycznymi przykładami. Kolejno przejdziemy do autorskiego programu MSWS, czyli 5 kroków niezbędnych do stworzenia dobrej prezentacji. Będziemy rozmawiać także na temat podziału zadań podczas pracy grupowej oraz skupimy się na podstawach analizy biznesowej. 

Podczas prezentacji szkoleniowej dowiecie się, jaka jest rola narratora prezentacji, a także nauczycie się planować oraz wykorzystywać w swojej pracy rozmaite narzędzia. Jeśli jeszcze nie znacie takich pojęć jak zasada piramidy, reguła SEAL, czy łańcuch logiczny, wszystko dokładnie wam wyjaśnimy. Bloki zajęć teoretycznych są rozłożone w taki sposób, że mamy przygotowany również czas na dyskusję oraz regularną wymianę poglądów. Nasze zajęcia to nie tylko wykłady, ale też wspólne rozważania oraz ćwiczenia praktyczne.  

Omówimy najważniejsze funkcje programu powerpoint, w tym stopki, nagłówki, tabele,wykresy oraz formatowanie pól tekstowych. Wszystko po to, aby twoje przyszłeprojekty, były jak najlepszej jakości. Na zajęciach przedstawione zostaną dokładne zasady dotyczące tworzenia dobrych slajdów, wszystko opatrzone przykładami. Poznasz praktyczne wskazówki dotyczące czcionki, kolorystyki oraz układu informacji naslajdach, a także nauczycie się tworzyć własne szaty graficzne. Już po kilku godzinach ćwiczeń, staniesz się ekspertem z zakresu powerpointa.  

Nasi kursanci dostają także zadania domowe, które mają na celu zweryfikowanie nabytej na zajęciach wiedzy. Pozwalają nam one wyćwiczyć i następnie zweryfikować, czy wiadomości, które wam przedstawiliśmy, zostały przez was w 100% zrozumiane. Zazwyczaj opierają się one na przygotowaniu kilku slajdów, które następnie prezentują. Wasze wystąpienie ocenione zostanie przez pozostałych kursantów, anastępnie podsumuje je trener. Dzięki temu najlepiej ocenicie swoje umiejętności. 

Kto jest odpowiedzialny za prezentowane treści na szkoleniu?

Opiekę nad wami podczas szkolenia będzie sprawował Mirosław Pawełko, trener o wieloletnim doświadczeniu biznesowym. Pod jego czujnym okiem nauczycie się nie tylko merytorycznych podstaw pracy ze slajdami, ale podszkolicie również praktyczne aspekty wiedzy, która zostanie wam przekazana. Mirosław Pawełko od ponad 18 lat wykorzystuje program Powerpoint w swojej codziennej praktyce, dlatego trudno o lepszego specjalistę, który mógłby się wami zająć. Nasz praktyk doskonale zna się na tworzeniu prezentacji adresowanych do różnych grup odbiorców i na różne tematy. Współpracował z ogromną ilością rozmaitych korporacji, spółek oraz osób prywatnych, dzięki czemu doskonale zna aktualne potrzeby biznesowe. Swoją pasję, przekuł w pracę dzięki czemu stworzył autorski program szkoleniowy, który zostanie wam przedstawiony. Jego wiedza oraz nabyte doświadczenie to nie wszystko. Ale pozostałe zalety zajęć z ekspertem odkryjecie podczas szkolenia z prowadzenia prezentacji.  

Szkolenie prezentacje biznesowe - dla kogo?

Serdecznie zapraszamy na kurs wszystkie osoby, które nie czują się pewnie podczas wystąpień publicznych, nie potrafią zapanować nad stresem, a chcą prowadzić lepszej jakości prezentacje.  
Korzyści jakie odniesiesz po szkoleniu z prezentacji biznesowych:

●      Przygotowanie się do wystąpień publicznych.
●      Udoskonalenie spotkań biznesowychw firmie.
●      Nauka panowania nad emocjami oraz stresem.
●      Ćwiczenia z emisji głosu, gestykulacji.
●      Poprawa aparycji oraz pewności siebie.
●      Poznanie możliwości programu Powerpoint. 

Program który dla was przygotowaliśmy odpowiada rzeczywistym potrzebom klienta, dlatego też zapraszamy na nasz kurs każdą osobę zainteresowaną prowadzeniem prezentacji biznesowych. Niezależnie od waszego stopnia zaawansowania oraz umiejętności obsługi powerpointa, gwarantujemy, że wyciągniesz z zajęć mnóstwo praktycznych informacji, które ułatwią wam pracę. Wspólnie przejdziemy przez podstawy poruszania się w programie Powerpoint, ocenimy twoje slajdy i omówimy najczęściej pojawiające się błędy, które zaburzają odbiór waszych prezentacji.Skupimy się na kwestiach technicznych i nie tylko. Podczas wielu godzin praktycznych zajęć, omówimy istotę mowy ciała podczas prezentacji biznesowych, a także popracujemy nad waszą emisją głosu.  

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia z prezentacji?

Prezentacje biznesowe to szkolenie, które opiera się na zweryfikowaniu słabości uczestników i pracy nad nimi, podczas szeregu ćwiczeń oraz dyskusji. Wiemy, że trudno jest zdefiniować swoje potrzeby przed rozpoczęciem kursu, dlatego przebieg naszych spotkań będzie elastyczny i dopasowany do aktualnych wymagań uczestników. Każdy moduł, jaki dla was przygotowaliśmy, opiera się na części teoretycznej i praktycznej, która możemy w różne strony modyfikować. Chcemy, abyście wyciągnęli z tego kursu jak najwięcej przydatnych informacji, dlatego też na bieżąco będziemy analizować wasze potrzeby, co do zagadnień, które będziemy przerabiać. Sprawdź również nasze szkolenie z wystąpień publicznych.

Główne korzyści, które wynikają z naszego szkolenia z prezentacji to lepsze planowanie swojej pracy, umiejętność wyselekcjonowania najważniejszych informacji, znajomość zasad dotyczących estetyki oraz czytelności slajdów, a przede wszystkim oszczędność czasu. W dużej mierze zależy nam na tym, aby praca z programem Powerpoint przestała być dla was utrapieniem. Pokażemy wam, w jaki sposób możecie usprawnić swoją pracę nad różnymi projektami biznesowymi, co na pewno poskutkuje wymiernymi efektami. Warto dodać, że uczestnictwo w naszym programie to także zysk dla całej organizacji. Dzięki lepiej poprowadzonym spotkaniom, jako zespół będziecie lepiej się dogadywać oraz podejmować trafniejsze decyzje. Wasze spotkania staną się krótsze, ale bardziej treściwe, na czym zyskają pracownicy na wszystkich szczeblach. 

Poniżej zamieściliśmy przykładowy program szkolenia z prezentacji biznesowych oraz obsługi Powerpointa. Warto jednak wiedzieć, że oferta naszych szkoleń jest dopasowywana bezpośrednio do danego klienta. Oznacza to, że po wstępnej konsultacji, w zależności od typu szkolenia oraz jego formy, dopasujemy wspólnie wytypujemy szczegółowy zakres ćwiczeń, które pozwolą skorygować najważniejsze błędy podczas prowadzenia prezentacji.
Przykładowy plan: Szkolenie z prezentacji biznesowych i obsługi Powerpointa:
Lp.
Moduł
Zakres szkolenia
1
Nagranie wystąpień
Nagranie 5 minowych wystąpień uczestników omawiających 3-4 slajdy
2
Informacja zwrotna
Odtworzenie nagrań
Własna ocena uczestnika
Ocena innych uczestników
Ocena trenera
3
Typy spotkań wewnętrznych
Rodzaje spotkań i ich sens
Oczekiwania wobec uczestników spotkań, odgrywane role (wykład, dyskusja)
4
Przygotowanie przesłania pod grupę  odbiorców
Fabuła wypowiedzi a fabuła prezentacji
Jak opowiadać slajdy nie czytając? (wykład, ćwiczenia)
5
Ogarnianie stresu
Model góry lodowej
Atmosfera w zespole a hormony szczęścia i walki
Ćwiczenie: czemu się stresuję? (ćwiczenia w grupie)
6
Ćwiczenia z emisji głosu
Rozluźnienie narządów mocy
Podstawowe ćwiczenia – wspólne wykonanie
7
Komunikaty niewerbalne
Postawa,Gestykulacja, Wygląd – wykład i ćwiczenia uczestników
8
Wystąpienia i informacja zwrotna
Nagranie 3-minutowych wystąpień uczestników
Własna ocena uczestnika
Ocena innychuczestników
Ocena trenera