Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Szkolenie z wystąpień publicznych - kurs autoprezentacji

Oferujemy szkolenia grupowe i indywidualne, bezpośrednio i online

Szkolenia
Grupowe
Szkolenia dla grup liczących do 15 osób, obejmujące tylko Część I lub obie Części opisane poniżej
Indywidualne
Dopasowane do twoich potrzeb indywidualne spotkania, by
poznać metodę MSWS lub wspólnie przygotować ważną prezentację
Nasi klienci
Czy wiesz, że pierwsze wrażenie, czyli zaledwie kilka sekund, w których oceniają cię słuchacze, zaważy o sukcesie twojego wystąpienia? Aby wykorzystać je jak najlepiej musisz odpowiednio się przygotować i wyćwiczyć pewne techniki, które pomogą ci lepiej dotrzeć do odbiorców. Twoja postawa, ubiór, gesty, a także ton głosu również ma znaczenie. Myśl o tym, że za chwile skierują się na ciebie oczy setki osób przed kamerami lub na żywo, może paraliżować. Często w sytuacji stresowej, nawet mimo dobrego przygotowania prezentacji, brakuje nam słów i cała ciężka praca idzie na marne.

Jeśli wiesz o co chodzi, z pewnością zainteresujesz się kursem z wystąpień publicznych, który mamy do zaoferowania. Pod okiem najlepszego trenera Mirosława Pawełko zdobędziesz niezwykle przydatną wiedzę oraz wyćwiczysz w sobie umiejętność autoprezentacji na wysokim poziomie. Zajęcia z Mirosławem zawsze oceniane są wysoko przez ich uczestników, pomagają one zarówno osobom zaczynającym swoją karierę jak i tym, którzy pną się w górę na kolejne stanowiska.

Nawet jeśli aktualnie twoja pozycja w firmie nie wymaga prowadzenia spotkań firmowych,konferencji, czy przemawiania na eventach i udzielania wywiadów, nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość. Jeśli nie urodziłeś się znakomitym mówcą i stojąc przed większą grupą ludzi, paraliżuje cię trema, możesz pokonać ją dzięki systemowi ćwiczeń oraz spotkań z ekspertem. Pokażemy ci jakie to proste na szkoleniu z wystąpień publicznych.

Wystąpienia publiczne szkolenie, czy da się to wyćwiczyć?

Niezależnie od tego, co próbujesz komuś przedstawić i często docelowo sprzedać, musisz się dot ego przygotować. Wiedza oraz praktyka to nie wszystko, ważne jest również twoje nastawienie. Jeśli nie potrafisz przekonać siebie, to nie osiągniesz sukcesu, gdy wyjdziesz przed większe grono ludzi. Dodatkowym czynnikiem stresowym może być to, że twoim słuchaczem będzie ważny klient, albo przyszły przełożony. Wiadomo, że delikatny stres nie zaszkodzi i pomoże się zmobilizować, jednak nie każdy urodził się jako doskonały mówca. Jeśli dla ciebie przemówienia publiczne stanowią koszmar i przeszkodę nie do pokonania, znaleźliśmy idealne rozwiązanie. Aby opanować stres oraz swoje emocje, dobrze przygotować się pod względem merytorycznym, a także ciekawie się zaprezentować- zapraszamy na kurs autoprezentacji i przemówień publicznych.

Wiadome jest, że niektórzy ludzie mają lepsze predyspozycje do takich zadań i z łatwością przychodzi im rozmowa z szerokim gronem słuchaczy. Dla nich wystąpienia publiczne często kojarzą się z przyjemnym skokiem adrenaliny, oni często lubią być w centrum uwagi. Nie gwarantuje to jednak sukcesu podczas autoprezentacji. Nadmierna pewność siebie potrafi być zgubna, nawet w przypadku najbardziej elokwentnego mówcy. Bardzo ważna jest bowiem mowa ciała, sposób poruszania się oraz intonacja samego głosu. Takim osobom pomożemy ugruntować wartości niezbędne do przygotowania dobrej jakości wystąpienia. Na nasze szkolenie z wystąpień publicznych zapraszamy jednak szczególnie te osoby, które nie czują się pewnie podczas prezentacji. Pokażemy wam, że odpowiednie przygotowanie, zastosowanie skutecznych technik oraz odrobina praktyki, sprawi, że pokonacie stres i zaczniecie wypadać jak prawdziwi profesjonaliści. Zapomnicie o czasach, w których wyjście do dużej grupy ludzi wydawało się zadaniem nie do wykonania. Z czasem wyćwiczone na szkolenia publiczne kurs umiejętności pozwolą wam swobodnie prowadzić swoje przyszłe prezentacje. Poznasz nasze złote rady i praktyczne wskazówki, które pomogą ci zbudować pewność siebie i poprawić swoje wystąpienia.

Dlaczego warto poznać sztukę wystąpień publicznych na szkoleniu?

Kurs przemówień publicznych otwiera drogę do szeregu pozytywnych zmian w każdej firmie. Dobra autoprezentacja sprawia, że pracownik staje się wartościową wizytówką marki, która pomaga w osiągnięciu celu biznesowego. Twoje wystąpienia publiczne będą miały wpływ na zainteresowanie klientów oraz inwestorów, co przełoży się bezpośrednio na rozwój firmy. Zyskasz także na tym także ty, ponieważ będziesz wiedział jak przedstawić swoje pomysły oraz projekty przełożonym, dzięki czemu jest większa szansa na to, że zostaną one wdrożone w życie. Im lepiej potrafisz się zareklamować, tym korzystniej dla ciebie. Chcesz przecież być zaangażowany w istotne projekty oraz wydarzenia. Od kursu autoprezentacji może rozpocząć się intensywny rozwój twojej kariery.

Czego nauczysz się podczas kursu?

Jeśli zastanawiasz się jaką wiedzę możesz zyskać uczestnicząc w szkoleniu z prezentacji wystąpień publicznych, chętnie przedstawimy ci urywek programu jaki dla was przygotowaliśmy. Na szkoleniu z wystąpień publicznych oferujemy wam zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe w formie stacjonarnej i online. Przygotujemy cię do wystąpień przed kamerami, na konferencjach, szkoleniach oraz eventach firmowych. Pogłębisz z nami kompetencje związane z autoprezentacją, radzeniem sobie ze stresem oraz komunikacją interpersonalną. Po ukończeniu kursu, będziesz miał pełen wachlarz możliwości, które pozwolą ci zaistnieć na spotkaniach.

Szkolenie z wystąpień publicznych składa się z kilku modułów, które rozpoczniemy od praktycznego ćwiczenia, polegającego na nagraniu przez kursantów krótkiego wystąpienia. Dostaniesz od nas zadanie, które następnie razem ocenimy. W grupie będziecie mogli wypowiedzieć się krytycznie o sobie, a następnie wysłuchacie, jak odebrali was pozostali uczestnicy spotkania. Na koniec podsumuje waszą prezentację trener wystąpień publicznych, dzięki czemu we wspólnej rozmowie wyciągnięcie pierwsze wnioski, odnośnie tego, co chcecie wypracować podczas kursu autoprezentacji.

Kolejno przejdziemy do omówienia typów spotkań wewnętrznych oraz ogólnych zasad dotyczących prezentacji. Takie podstawy teoretyczne umożliwią nam skupienie się na głównych filarach naszego kursu. Na początku zajęć omówimy także fizjologiczne podstawy stresu. Dowiesz się jakie są jego przyczyny oraz objawy, a także jak można nad tym pracować. Na warsztatach z wystąpień publicznych dowiecie się, jak taki stres oddziałuje na mówcę oraz jak odbierają go wtedy słuchacze, dzięki czemu łatwiej będzie wam zrozumieć ,dlaczego warto się nad tym zjawiskiem odrobinę pochylić. Przekażemy wam szereg rozmaitych technik, które pomogą wam wzmocnić poczucie własnej wartości oraz zredukować napięcie, dzięki czemu z łatwością rozpoczniecie dalsze ćwiczenia w grupach.

Szkolenie: Autoprezentacja i wystąpienia publiczne to także wiele godzin praktyki. Będziemy ćwiczyć przemawianie, czyli dykcję, pauzy oraz modulację głosu. Przekażemy wam szereg praktycznych wskazówek, które będziesz mógł wykorzystywać nie tylko w pracy. Trener wystąpień publicznych czuwa nad wami przez całe zajęcia i na bieżąco kontroluje proces nauczania. Skupimy się również na tym, jak reagować na niewygodne pytania, komentarze oraz zarzuty. Wspólnie przeanalizujemy rozmaite schematy, jakie mogłyby zaskoczyć niedoświadczonego mówcę i zastanowimy się jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Podczas zajęć w trakcie kursu z przemawiania publicznego, rozmawiamy otwarcie na wszystkie tematy.

Przejdziemy także do aspektów naszego szkolenia z wystąpień publicznych, które dotyczą samego prowadzenia autoprezentacji. Dowiecie się wszystkiego o komunikatach niewerbalnych, które mają wpływ na to, jak odbierają was słuchacze. Omówimy po kolei wskazówki dotyczące języka ciała, mimiki twarzy oraz ubioru. Dowiecie się jak utrzymywać kontakt wzrokowy ze słuchaczami, jak poruszać się po scenie oraz jakie gesty możecie wykonywać, aby wasza wypowiedź zyskała na jakości. Wspólnie będziemy ćwiczyć także obsługę najważniejszych podczas autoprezentacji narzędzi, tj. mikrofon, flipchart, czy rzutnik, które w połączeniu z poprawną gestykulacją, sprawią, że będziesz postrzegany jako profesjonalista, który doskonale się przygotował do wystąpienia. Dla niektórych wydaje się to oczywiste, jednak w praktyce, często nasi kursanci znajdują u siebie aspekty, które można i należy poprawić. Niektóre błędy łatwiej jest wyłapać na takim szkoleniu i od razu skorygować. Zwieńczeniem naszego kursu publicznego przedstawiania będzie kolejne krótkie wystąpienie, które tak jak na początku, ocenicie sami, a następnie wypowiedzą się o nim pozostali uczestnicy oraz trener. Jesteśmy pewni, że zaobserwujecie ogromny progres, w porównaniu z początkową autoprezentacją. Będziecie niezwykle zaskoczeni i dumni z siebie, gdy zauważycie, jak dobrze wypadacie po ukończeniu szkolenia z prezentacji i wystąpień publicznych..

Do kogo skierowane jest szkolenie z przemówień publicznych?

Zapraszamy na szkolenie każdą osobę, która chce poprawnie przygotować się merytorycznie do ważnego wystąpienia publicznego. Na naszych zajęciach stawiamy na praktyczne ćwiczenia oraz sprawdzone przez naszych trenerów techniki, które pomogą ci nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Nasze szkolenie zostało stworzone dla osób, które są kreatywne i mają dobre pomysły na autoprezentację, jednak trema i stres przeszkadzają im w realizacji celu. Dzięki odpowiedniej autoprezentacji zyska na tym cała firma. Zwiększy się zainteresowanie klientów oraz inwestorów waszymi projektami. Liderzy chętniej będą zlecać nowe projekty, co ułatwi rozwój całego zespołu. Warsztaty wystąpienia publiczne, to doskonała okazja do zyskania nowych kompetencji.

Gdzie wykorzystasz wiedzę nabytą na szkoleniu z autoprezentacji:
●      Na spotkaniach w firmie oraz z klientami.
●      Reklamując produkty oraz usługi.
●      Szukając pracy, nowych zleceń lub ubiegając się o awans.
●      Prowadząc zajęcia, warsztaty ,konferencje oraz prelekcje.
●      Udzielając wywiadów.
●      Prowadząc rekrutacje nowych pracowników 

Cena takiego szkolenia z wystąpień publicznych zależy od ilości uczestników, formy zajęć oraz dokładnego programu. Adekwatnie do poziomu zaawansowania uczestników oraz ich wymagać dopasujemy tematykę zajęć oraz zakres ćwiczeń indywidualnie. Przykładowy program kursu z autoprezentacji:
Przykładowy plan: Szkolenie z wystąpień publicznych
Lp.
Moduł
Zakres szkolenia
1
Nagranie wystąpień
Nagranie 5 minowych wystąpień uczestników omawiających 3-4 slajdy
2
Informacja zwrotna
Odtworzenie nagrań
Własna ocena uczestnika
Ocena innych uczestników
Ocena trenera
3
Typy spotkań wewnętrznych
Rodzaje spotkań i ich sens
Oczekiwania wobec uczestników spotkań, odgrywane role (wykład, dyskusja)
4
Przygotowanie przesłania pod grupę  odbiorców
Fabuła wypowiedzi a fabuła prezentacji
Jak opowiadać slajdy nie czytając? (wykład, ćwiczenia)
5
Ogarnianie stresu
Model góry lodowej
Atmosfera w zespole a hormony szczęścia i walki
Ćwiczenie: czemu się stresuję? (ćwiczenia w grupie)
6
Ćwiczenia z emisji głosu
Rozluźnienie narządów mocy
Podstawowe ćwiczenia – wspólne wykonanie
7
Komunikaty niewerbalne
Postawa,Gestykulacja, Wygląd – wykład i ćwiczenia uczestników
8
Wystąpienia i informacja zwrotna
Nagranie 3-minutowych wystąpień uczestników
Własna ocena uczestnika
Ocena innychuczestników
Ocena trenera