Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Prezentacja firmy - najważniejsze informacje

 

Prezentacja o firmie to podstawa rozpoczęcia owocnej współpracy i rozwoju na rynku. Nie jest to proste zadanie, ponieważ wymaga sprawnej pracy z programem powerpoint, dobrego przygotowania merytorycznego oraz odpowiedniej prezencji podczas spotkania. Przy odrobinie chęci, wszystko jednak można dopracować, tak aby to zadanie nie stanowiło problemu. Warto wziąć pod uwagę korzyści wynikające z dobrze przeprowadzonej prezentacji. Można w ten sposób przekonać do siebie inwestorów, zaprezentować nowe produkty, usługi, czy innowacyjne pomysły, a także zbudować pozytywny wizerunek swojej firmy. To kluczowe kwestie, które mają wpływ na rozwój każdego biznesu, dlatego, aby odnieść sukces, zapoznaj się z poradnikiem, który sporządziliśmy. Dowiesz się z niego, w jaki sposób przygotować się do prezentacji multimedialnej firmy oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie marnować swojego czasu i osiągnąć ustalone cele.

 

Prezentacja firmy powerpoint - od czego zacząć?

Bardzo istotnym aspektem każdego wystąpienia, jest dokładne poznanie danego zagadnienia, wgłębienie się w każdy szczegół i przygotowanie planu całej prezentacji. Na jego podstawie stworzymy następnie atrakcyjnie wizualnie slajdy, a także poprowadzimy całe wystąpienie w sposób, jaki odpowiednio trafi do naszych słuchaczy. Należy o tym pamiętać, głównie z tego względu, że w ciągu zaledwie kilku minut naszego wystąpienia, klienci, współpracownicy, inwestorzy, zdefiniują swoje podejście do firmy, która reprezentujemy. Aby osiągnąć sukces podczas prezentacji o firmie, warto wiedzieć, o czym się mówi. Dobre przygotowanie do tego zadania pozwoli poprowadzić profesjonalną prezentację firmy. Odpowiednie przygotowanie, stosowanie zasad opierających się na kwestiach technicznych, a także 5 reguł MSWS, pozwoli ci osiągnąć sukces.

 

Prezentacja swojej firmy- na co należy zwrócić uwagę?

Profesjonalna prezentacja firmy to między innymi jasny przekaz, który chcemy zaprezentować swoim słuchaczom. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie takiego wystąpienia, zobowiązana jest do skrupulatnego zapoznania się ze specyfiką firmy, która reprezentuje oraz poznania zasad jej działania oraz najważniejszych wartości. Jest to o tyle ważne, że na podstawie tych wiadomości można przygotować konspekt wystąpienia, który następnie pozwoli na krótką prezentację firmy na slajdach. Na początku prezentacji warto przedstawić siebie oraz firmę, którą się reprezentuje.

Podczas krótkiej prezentacji firmy skup się na najważniejszych celach i wartościach. Do przygotowania sensu swojej wypowiedzi, potrzebny będzie ci szereg informacji, które są potencjalnie interesujące dla słuchaczy. Na wstępie warto przybliżyć historię danej firmy, jednak nie powinna ona dominować twojej wypowiedzi. Garść faktów i ciekawostek, dotyczących waszej drogi na szczyt, będzie jednak mile widziana. Podczas pierwszych slajdów warto zainicjować także kolejny wątek, jakim są wartości firmy. Podczas budowania swojej pozycji na rynku, to właśnie one stanowiły klucz do odniesionego sukcesu. Aby wybrać czynniki, na których skupisz się podczas prezentacji o firmie, zastanów się, co chcesz osiągnąć w swoim wystąpieniu. Możesz również sprawdzić nasze szkolenie z wystąpień publicznych.

 

Znajdź problem i wytłumacz swoim słuchaczom, w jaki sposób twoja firma potrafi go rozwiązać. Wasze produkty, usługi oraz innowacyjne rozwiązania, powinny odpowiadać potrzebom klientów w jak największym stopniu. Stwórz bazę pytań, które mogą paść i postaraj się je uprzedzić w swoim wystąpieniu. Na przedstawienie celów biznesowych, warto poświęcić więcej slajdów, podczas prezentacji multimedialnej swojej firmy. Dobrym pomysłem będzie także zaakcentowanie korzyści, które z tytułu ewentualnej współpracy wynikają. Wstępne analizy finansowe, szacunkowy zysk po wdrożeniu waszych rozwiązań. Możesz urozmaicić prezentację firmy PowerPoint o kilka statystyk.

 

Przedstawienie firmy - prezentacja i kwestie techniczne

Ważną kwestią, która należy rozważyć przed wystąpieniem, jest także samo przygotowanie prezentacji o firmie w PowerPoint. Przed rozpoczęciem pracy z programem, zgromadź wszystkie niezbędne informacje, zdjęcia oraz filmy, które mogą okazać się przydatne podczas twojego wystąpienia. Podczas burzy mózgów, sam lub ze współpracownikami, wyselekcjonuj najważniejsze z nich i zaplanuj treść wszystkich slajdów, tak aby nie utracić czytelności swojej wypowiedzi. Najczęstszym problemem, z jakim spotykamy się podczas prezentacji firmy, jest właśnie natłok niepotrzebnych w danym momencie informacji, który zaburzają odbiór wystąpienia. Sprawdź również nasze szkolenie powerpoint.

 

Sekretem dobrej prezentacji firmy nie jest wcale obszerna ilość informacji, infografik, czy wykresów. Najważniejszy jest jasny cel wystąpienia, wnikliwa analiza materiału i wyciągnięcie odpowiednich wniosków, które docelowo powinny zostać przekazane słuchaczom. Nie ukrywamy, że stworzenie interesujących slajdów nie jest łatwe. Aby tworzyć lepsze jakościowo prezentacje, spędzać przy tym mniej czasu oraz osiągać sukcesy w biznesie, warto wdrożyć 5 zasad MSWS.

Cała prezentacja o firmie powinna być spójna, pod względem kolorów, czcionek oraz grafik. Słuchacz nie powinien być rozpraszany przez nadmiar bodźców, ponieważ jego uwaga ma skupić się na tym, co przekazuje osoba prowadząca spotkanie. Na slajdach nie powinno więc znajdować się zbyt dużo tekstu, najlepiej ograniczyć się do jednej myśli, czy wniosku na slajd. Całość powinna być zwięzła i estetyczna. Prezentacja o firmie powinna być spójna, pod względem kolorów, czcionek oraz grafik. Słuchacz nie powinien być rozpraszany przez nadmiar bodźców, ponieważ jego uwaga ma skupić się na tym, co przekazuje osoba prowadząca spotkanie. Na slajdach nie powinno więc znajdować się zbyt dużo tekstu, najlepiej ograniczyć się do jednej myśli, czy wniosku na slajd. Całość powinna być zwięzła i estetyczna.

 

Aby dobrze poprowadzić takie spotkanie, warto również zadbać o swoją sylwetkę, czyli przeanalizować mowę ciała, przećwiczyć ruchy i gestykulację. Niewerbalne komunikaty mają ogromny wpływ na odbiór naszej wypowiedzi. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, to wiele rzeczy można wypracować przed wystąpieniem publicznym. To jak radzisz sobie ze stresem, ma ogromny wpływ na sukces twojej firmy. Podczas prezentacji biznesowej, jesteś jej wizytówką, dlatego im więcej czasu poświęcisz na trening, tym lepiej wypadniesz.

 

Jeśli nie czujesz się pewnie lub chcesz, aby profesjonalista pomógł ci wyłapać błędy, jakie popełniasz podczas tworzenia prezentacji, zainteresuj się bogatą ofertą szkoleń, którą oferuje MSWS.

Interesuje Cię szkolenie z prezentacji biznesowej?
Sprawdź ofertę szkoleń