Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Cechy dobrej prezentacji - sprawdź na co zwrócić uwagę

Stworzenie dobrej jakościowo prezentacji, która zaciekawi słuchacza i pozwoli nam osiągnąć określone korzyści nie jest łatwe. Jednak znając podstawowe zasady, które sąesencją autorskiej metody MSWS: Mniej slajdów - więcej sensu, można znacznieułatwić sobie to zadanie. Gwarantujemy, że poznanie i wprowadzenie w swojej pracy niezbędnych elementów dobrej prezentacji, pozwoli ci odnieść sukces w życiu zawodowym i nie tylko.Zasady i wskazówki, które poznacie, znacznie ułatwią wam porządkowanie informacji oraz podejmowanie decyzji także w trudnościach życia codziennego.Poznajcie cechy dobrej prezentacji oraz rady dotyczące zastosowania ich w praktyce.

 

Dlaczego warto pochylić się nad tym zagadnieniem? Każda praca z programem Powerpoint, która skutkuje powstaniem prezentacji wymaga przygotowania merytorycznego oraz poświęcenia stosownej ilości czasu. Aby korzyści osiągnęła cała organizacja,warto przyłożyć się do tego zadania. Cechy dobrej prezentacji to nie tylko odpowiednia ilość tekstu na slajdach, czy utrzymywanie prezentacji w jednolitej kolorystyce, która nie rozprasza znacząco uczestników spotkania. Aby poznać tajniki tworzenia slajdów w PowerPoincie i wypracować odpowiednie podejście do tego zadania, warto rozważyć kilka kwestii,pomocnych w późniejszej pracy. Składa się na to szereg wskazówek zarównotechnicznych dotyczących standardów graficznych i wizualizacji danych, a także odnoszących się do samego procesu myślowego, który niezbędny jest do stworzenia bazy swojej prezentacji. Jakie więc cechy prezentacji warto wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do pracy?

 

Określenie swojej motywacji

Można przyznać wprost, że większość prezentacji, z jakimi się spotykamy na co dzień, nie jest nawet w małym stopniu intrygująca, przez co nie zapamiętujemy niczego odnośnie danego produktu, usługi, czy firmy. Wysiłek odpowiedzialnej za to osoby, a często nawet całego zespołu, który przyczynił się do powstania tych kilku slajdów, idzie na marne. Aby korzyści osiągnęła cała firma należy się zastanowić, jakie cechy danej prezentacji są najważniejsze, a następnie ustalić cel oraz adresata.Kluczowym problemem, z którym często się spotykamy, jest niedopasowanie wystąpienia pod te kryteria. Jeśli prezentacja nie będzie ciekawa, to trudno będzie dotrzeć do słuchaczy i przekonać ich.

 

Plan wystąpienia oraz fabuły

Zanim przystąpisz do tworzenia konkretnych slajdów, warto zebrać w jednym miejscu niezbędne dane oraz skrupulatnie je przeanalizować. Możesz notować praktyczne uwagi, stawiać hipotezy oraz grupować wnioski, aby później łatwiej było ci przekazać sens swojej wypowiedzi. Z kwestii czysto praktycznych dotyczących elementów dobrej prezentacji, warto znać rolę narratora, który ją poprowadzi, a także dokładnie zaplanować całą fabułę. Więcej o szkoleniu Powerpoint.

 

Dobra znajomość standardów graficznych

PowerPoint jest bardzo przyjaznym do współpracy programem, którego możliwości można wykorzystać przy prezentacji każdego typu. Ilość funkcji, jakie posiada, stale zaskakuje nawet najbardziej doświadczone w tym temacie osoby. Stworzenie atrakcyjnej wizualnie prezentacji opiera się na kilku zasadach. Dotyczą one między innymi szaty graficznej, układu elementów na slajdzie, rodzaju czcionki oraz kolorystyki. W celu zaciekawienia słuchacza, warto posilić się o dodatkowe elementy, tj. tabele, czy wykresy. Nie należy jednak się w tym wszystkim zatracić, ponieważ dobre prezentacje nie mogą być chaotyczne. Wszystkie cechy prezentacji, która została przygotowana poprawnie pod kątem graficznym, możecie poznać na kursie, który prowadzimy.

Sprawdź również czym jest prezentacja sprzedażowa

 

Czytelne slajdy i jasny przekaz

Wydawać by się mogło, że przekazanie najważniejszych treści na slajdzie, lub kilku slajdach to zadanie wymagające niewielkiego nakładu energii oraz kreatywności. Przy obecnych możliwościach zdobywania informacji, dostęp do badań, grafik oraz statystyk jest tak łatwy, że merytoryczna strona prezentacji, nie powinna być problematyczna. Takie myślenie zgubiło już wiele osób, przygotowujących się do wystąpienia przed publicznością. Bowiem najczęstszym błędem z jakim się spotykamy na prezentacji jest natłok informacji na slajdach. Wielu osobom trudno jest wyselekcjonować najważniejsze dane, czy myśl przewodnią, którą chcą przekazać omawiając dane zagadnienie. Można się domyślić, że ma to fatalny wpływ na czytelność prezentacji. Elementy dobrej prezentacji to także sama treść slajdów. Lepiej postawić na mniej tekstu, a więcej infografik, fraz kluczowych, lub najważniejszych danych.

 Więcej informacji na https://www.mniejslajdow.pl/

 

 

 

 

 

 

 

Interesuje Cię szkolenie z prezentacji biznesowej?
Sprawdź ofertę szkoleń