Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Tworzenie szablonów Prezentacji Powerpoint

Jak wiadomo sama szata graficzna jest bardzo ważną częścią każdej prezentacji wykonywanej w programie. Ma ona bezpośredni wpływ na pozytywny odbiór twojego wystąpienia oraz późniejsze sukcesy. Stojąc przed zadaniem stworzenia ciekawych slajdów nadany temat, należy zastanowić się, czy warto skorzystać z gotowych szablonów do prezentacji powerpoint, czy też wysilić się odrobinę bardziej i stworzyć własny, unikalny wzór. Nie jest to skomplikowane zadanie, a prawdopodobnie wysiłek się opłaci, ponieważ słuchacze docenią twoje zaangażowanie w indywidualny charakter projektu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury.

 

Jak wiadomo gotowe wzory dostępne dla każdego nie zawsze spełniają nasze oczekiwania i są kompatybilne z naszymi walorami estetycznymi. Aby wysiłek włożony w tworzenie prezentacji się opłacił, warto przygotować się jak najlepiej do tego zadania, żeby być z siebie w pełni zadowolonym. Częstym problemem z jakim się spotykamy jest nieprawidłowy rozkład informacji na slajdach, a także nieprawidłowości związane z grafikami, tłem, czy czcionką. Zaburza to wystąpienie oraz ma wpływ na sukcesy firmowe i nie tylko. Dlatego warto zastanowić się nad stworzeniem własnego wzoru, który posłuży nam w późniejszej pracy. Oklepane szablony prezentacji powerpoint, które widzieli już wszyscy uczestnicy spotkania zawsze wypadną gorzej, niż nowatorski pomysł na szablon do prezentacji powerpoint. Warto wziąć pod uwagę również inna kwestię. Wiele z dostępnych szablonów, może po prostu nie pasować ci do wizji przedstawienia konkretnych informacji na slajdach, dlatego aby nie utrudniać sobie pracy w modyfikacji każdego tła, lepiej zastanowić się nad stworzeniem własnego. Jeśli masz z tym problem zawsze masz możliwość szkolenia powerpoint, aby polepszyć swoje zdolności.

 

Czy tworzenie własnego szablonu prezentacji powerpoint jest trudne?

Osoby początkujące, które dopiero zapoznają się z programem Powerpoint mogą wydawać się przerażone tym zadaniem, jednak odrobina przygotowania merytorycznego i skupienia, pozwala w łatwy i przyjemny sposób, na stworzenie ciekawego szablonu, który będzie mógł zostać użyty wiele razy. Uniwersalny szablon prezentacji powerpoint znajdzie swoje zastosowanie wiele razy. Dzięki możliwościom jakie oferuje program możesz przygotować sobie dowolną wielkość obszaru roboczego, zdefiniować czcionkę oraz motywy kolorystyczne prezentacji, a także tworzyć symbole zastępcze, dodawać obrazy, czy tabele. Ilość możliwości jest nieograniczona, dlatego warto spróbować swoich sił w tworzeniu szablonów prezentacji powerpoint, zwłaszcza jeśli mamy np. prezentację sprzedażową.

Interesuje Cię szkolenie z prezentacji biznesowej?
Sprawdź ofertę szkoleń