Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Kurs powerpointa czy szkolenie - co wybrać?

Powerpoint jest narzędziem, którego możliwości wykorzystywania są ogromne. W wielu sytuacjach biznesowych, praktycznie nie da się bez slajdów poprowadzić ciekawego spotkania, które ma ogromny wpływ na decyzję podejmowane w firmie. Prezentacje przydają się także w kontakcie z osobami z zewnątrz.  Ze względu na to, że wielu pracowników ,inwestorów, czy potencjalnych klientów jest wzrokowcami, o wiele łatwiej będzie im przyswoić dane informacje, jeśli wypowiedź zostanie wzbogacona o prezentację multimedialną. Ilość bodźców, która współgra z estetyczna i ciekawą treścią slajdów, na pewno nie pozostanie niezauważona. Jeśli więc zależy ci na tym, aby spotkania, które prowadzisz zyskały na jakości, to koniecznie zastanów się nad pracą nad slajdami. Jeśli natomiast używasz już programu PowerPoint, ale często spotykasz się z brakiem zrozumienia, lub trudnościami w komunikacji, warto zastanowić się jaka jest jakość tych prezentacji. Być może mimo dużej ilości zainwestowanego czasu oraz podstawowych umiejętności dotyczących programu powerpoint, robisz błędy, które dyskwalifikują twoją prezentację. Co można zrobić, aby podszkolić się w sztuce tworzenia prezentacji? Najlepiej zasięgnąć rady u profesjonalistów, czyli osób, które pracują w programie od wielu lat doskonale orientują się we wszystkich nowinkach technicznych. Jeśli chcecie nabyć umiejętność projektowania dobrych slajdów, lub skorygowania błędów, które pojawiają się w waszych pracach, zastanówcie się nad kursem lub szkoleniem z PowerPointa. Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie? Czym różni się kurs od szkolenia z obsługi powerpoint?

 

Kurs czy szkolenie PowerPoint?

Zastanawiając się, która z opcji będzie lepsza w danej sytuacji, należy najpierw zdefiniować swoje możliwości i potrzeby. Samo podjęcie decyzji o poszerzeniu swoich kompetencji to niestety nie wszystko. Aby podjąć się działania, należy poznać swoje możliwości finansowe oraz czasowe. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytania: czy kiedykolwiek używałem programu powerpoint? Ile czasu jestem w stanie poświęcić, aby nabyć tę wiedzę?, czy szybko pojmuje nowe informacje? Dzięki temu powstanie wstępny obraz tego, czego można oczekiwać od zajęć z powerpointa. Warto wiedzieć, że wiele firm stosuje terminy kurs i szkolenie zamiennie, dlatego warto zagłębić się w specyfikę zajęć, aby odkryć różnice między nimi i wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie.

 

Kurs PowerPointa to zajęcia mające na celu nauczenie kursantów danych, z góry wyznaczonych umiejętności. Zazwyczaj taki kurs powerpoint jest przystosowany wyłącznie dla osób początkujących, lub na bardzo niski poziomie zaawansowania, które chcą poznać podstawowe zasady pracy w programie, z którym nie miały większej styczności. Zajęcia podczas kursu  power point odbywają się cyklicznie, a ich koniec jest równoznaczny z osiągnięciem danego poziomu wiedzy, albo umiejętności.

 

Szkolenie z PowerPointa natomiast jest programem ćwiczeń, które mają na celu poszerzenie wiadomości na dany temat, ale zazwyczaj jest ono skierowane do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę o programie. Szkolenia najczęściej trwają jeden lub kilka dni, jednak są to bardzo intensywne spotkania, nastawione na maksymalne wykorzystanie wyznaczonego czasu. Podczas szkoleń z powerpointa uczestnicy doskonalą swoją wiedzę i starają się korygować popełniane błędy, dzięki temu zwiększa się ich efektywność pracy oraz poprawiają się wyniki.

 

 

Kurs power point - czemu warto zainwestować w siebie?

Każda umiejętność, która posiadamy zwiększa naszą wartość jako pracownika, dlatego też ambicje i chęć szkolenia jest dobrze widziana, w wielu branżach. Kurs lub szkolenie z powerpointa przyda się do tworzenia bardziej czytelnych i zrozumiałych dla odbiorców prezentacji, które pomogą w rozwoju osobistym i firmowym. Skutkuje to podejmowaniem lepszych, jednogłośnych decyzji w firmie oraz lepszymi wynikami sprzedażowymi. Wiedza poznana na kursie power pointa przyczyni się do rozwoju uczestnika takiego szkolenia, ale też całego zespołu, w którym pracuje, lub którym zarządza.

 

Podczas zajęć na pewno zostaną przedstawione kluczowe błędy, np. takie jak natłok informacji na slajdach, co pozwoli wypracować swój schemat tworzenia prezentacji, który będzie zgodny z obowiązującymi zasadami. Wiedza nabyta oraz wyćwiczona podczas szkolenia pomoże w prowadzeniu spotkań i osiąganiu wyznaczonych celów.

 

Dla kogo przygotowane są kursy z power pointa?

Nasza oferta szkoleń oraz kursów PowerPoint jest dostosowana do konkretnych potrzeb uczestników zajęć. Nie ograniczamy się wyłącznie do prowadzenia kursu PowerPoint dla początkujących,chociaż zrealizowaliśmy już całkiem sporo, takich spotkań dla dużych oraz małych firm, a także klientów indywidualnych. Szczegółowy program zajęć, a także tematyka wykładów jest ustalana bezpośrednio z zainteresowanymi, dlatego też dopasowujemy się do poziomu oraz oczekiwań uczestników spotkań. Podczas kursu power point chcemy skupić się na tym, aby przekazać Ci najbardziej przydatną wiedzę w taki sposób. Stawiamy na praktyczne wskazówki dotyczące pracy z programem powerpoint, a także ćwiczenia z modulacji głosu, czy próbne prezentacje, które podlegają ocenie. Wszystko odbywa się przyjemnej atmosferze, która sprzyja rozwijaniu umiejętności. Osoby, które potrafią już się posługiwać programem i tworzyć podstawowe slajdy,zapraszamy na bardziej zaawansowany kurs powerpoint, który ma na celu wykrycie oraz wyeliminowanie najczęściej pojawiających się błędów w ich prezentacjach. Przed rozpoczęciem zajęć,zostaniesz poproszony o przygotowanie kilku wcześniejszych prac, które wspólnie ocenimy podczas ćwiczeń. W ten sposób na własnych slajdach, które dobrze znasz i wiesz ile czasu kosztowało Cię ich przygotowanie, najlepiej będzie wytłumaczyć pewne kluczowe aspekty. Szkolenie z prezentacji w powerpoint nie musi być ani trudne ani czasochłonne, co mamy nadzieję sam zobaczysz podczas naszego kursu.

 

Jak wygląda kurs powerpointa dla początkujących oraz zaawansowanych?

Niezależnie od poziomu zaawansowania naszych kursantów, przygotowujemy taki program zajęć,który nie będzie stanowił dla nich zbytniego obciążenia, a pozwoli im rozwinąć skrzydła i tworzyć dobre prezentacje. Oferujemy kursy indywidualne oraz grupowe, jednak najczęściej staramy się ograniczyć ilość uczestników takich spotkań do 15 osób. Zależy nam na swobodnej atmosferze, która umożliwia dyskusję, wymianę zdania i pomysłów, a to nie byłoby wykonalne przy większej ilości osób. Podczas zajęć przekazują wiedzę oraz czuwają nad całym procesem nauki nasi doświadczeni trenerzy. Każdy z nich posługuje się programem powerpoint od wielu lat, zna wszystkie jego możliwości. Praktycy prowadzący zajęcia mają ogromną wiedzę i zawsze są otwarci na wasze pytania, propozycje, atakże chętnie wytłumaczą Ci dodatkowe zagadnienia, które Cię nurtują. Możesz zwrócić się do nich z każdym problemem, nawet najmniejszym i pozornie bezznaczenia. Od tego są zajęcia, aby przekazać Ci kompleksową wiedzę na temat pracy z programem powerpoint i tworzenia prezentacji.

 

Podczas zajęć poznasz autorską metodę Mniej Slajdów Więcej Sensu, która umożliwi rozwój nie tylko na polu biznesowym, ale też prywatnym. Opiera się ona o zasady, które pomagają opanować natłok myśli, co niezwykle przydaje się w wielu momentach życia.Stosowanie się do rad, jakie przekażą trenerzy na kursie obsługi power pointa, pozwoli nie tylko na wyselekcjonowanie najważniejszych informacji, które powinny znaleźć się na slajdzie, ale też rozwinie kreatywne, nieszablonowe myślenie. Skorzystanie z naszej bogatej oferty kursów oraz szkoleń, otwiera nowe możliwości, których na pewno nie pożałujecie.

 

Jaka wiedza zostanie przekazana na kursie PowerPoint?

Zajęcia na naszym kursie podzielone są na konkretne bloki tematyczne, które pomagają lepiej usystematyzować wiedzę i przećwiczyć wszystkie najważniejsze praktyczne elementy, które poznacie. Na początku kursu powerpoint przedstawione zostaną Ci wszystkie niezbędne aspekty dotyczące tworzenia korzyści wynikających z tworzenia prezentacji, typów spotkań na których się przydają. Omówiony zostanie także podział zadań między przełożonym oraz pracownikami, a także rola samego narratora prezentacji. Kolejno omówimy wspólnie planowanie fabuły prezentacji, wraz z wytłumaczeniem zasady piramidy, grupy i łańcucha logicznego, a także reguły SEAL. Opowiemy sobie również o spisach treści oraz koncepcji wyglądu poszczególnych slajdów. Aby usystematyzować należycie wiedzę, każdy blok zakończony jest zadaniem domowym, a także dodatkowymi praktycznymi wskazówkami.

Całość wzbogacona jest o wiele przykładowych slajdów z późniejszą korektą, na których omawiane są najczęściej pojawiające się błędy.

 

W drugim module kursu powerpointa wykorzystywać będziemy laptopy, ponieważ zajmiemy się częścią bardziej techniczną naszych zajęć. Na samym początku omówione zostaną zasady efektywnej pracy w programie powerpoint, a następnie układ slajdów, formatowanie tekstu, wstawianie tabel, wykresów oraz grafik. Wszystko wyćwiczone zostanie podczas zajęć oraz zadań domowych. Przedstawimy także standardy graficzne identyfikacji korporacyjnej, a także zasady dotyczące tworzenia własnej szaty graficznej. Na dokładnych przykładach dowiesz się wszystkiego na temat czcionki, kolorystyki oraz zawartości każdego ze slajdów. Całość zostanie wyćwiczona, tak aby mieć pewność, że kursanci posiedli wyżej wymienione umiejętności.

 

Zajęcia z PowerPointa zarówno w formie online jak i stacjonarnej to doskonały wybór, dla każdej osoby, która pragnie rozwijać się biznesowo i czuje, że niedługo stanie przed wyzwaniem stworzenia dobrej prezentacji multimedialnej. Aby jak najlepiej się do tego przygotować, warto zaufać profesjonalistom i skorzystać ze szkoleń, które specjalnie dla was przygotowaliśmy. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia dokładnego zakresu materiału, jaki zostanie zrealizowany na kursie z obsługi PowerPointa.

Sprawdź również nasze szkolenie z wystąpień publicznych

Interesuje Cię szkolenie z prezentacji biznesowej?
Sprawdź ofertę szkoleń