Mniej Slajdów – Więcej Sensu®

Sztuka prezentacji - szkolenie z wystąpień publicznych

W życiu każdego człowieka przychodzi moment wystąpienia przed większym gronem ludzi. Niewątpliwie jest to dość stresujące doświadczenie, które może pokrzyżować plany osobiste oraz biznesowe. Niektórzy już na samą myśl o przemawianiu przed ludźmi są sparaliżowani ze stresu i nie potrafią poradzić sobie z tą niekomfortową sytuacją. Nadmierna reakcja na emocje, które temu wydarzeniu towarzyszą, może skutkować nieudaną prezentacją biznesową, czy niekorzystnie poprowadzonym spotkaniem. Dobry mówca niewątpliwie jest w stanie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami, dopasować się do zmieniających warunków podczas rozmowy i znacznie lepiej potrafi przekonać słuchaczy do swoich racji.

Niestety nie każdy dobrze sobie radzi z przemawianiem publicznym. Nie każdy zna metody radzenia sobie ze stresem, czy ma wyćwiczona prawidłową dykcję. Czy takie osoby są skazane na porażkę? Oczywiście, że nie. Samo przygotowanie dobrych jakościowo slajdów to tylko cząstka, która ma wpływ na całokształt wystąpienia. Równie ważna jest prezencja osoby, która przemawia, jej gestykulacja, ton głosu oraz inne komunikaty niewerbalne.

Specjalnie dla was przygotowałem szkolenie prezentacje i wystąpienia publiczne.

Wiele rzeczy można wyćwiczyć podczas kursów oraz szkoleń, a sztuka prezentacji jest całkiem wdzięczną dziedziną, którą możesz pokochać. Postaram się was o tym przekonać, podczas zajęć jakie zostały przygotowane. Szkolenie z wystąpień publicznych to doskonały pomysł, dla osób, które nie czują się pewnie podczas prezentacji i chcą zmienić coś w swoim życiu. Sztuka prezentacji przydaje się tylko w biznesie, ale też w sferze prywatnej. Dlatego też naprawdę warto zainwestować we własny rozwój, ponieważ takie szkolenie to pierwszy krok do dalszych sukcesów.

 

Sztuka prezentacji - szkolenia dla kogo?

Kursy są dopasowywane indywidualnie do potrzeb danej grupy lub jednostki. Prowadzę szkolenia ze sztuki prezentacji zarówno w formie indywidualnej, ale też w mało licznych grupach, które pozwalają na swobodną wymianę zdań. Podczas zajęć spotykamy się online lub stacjonarnie, w zależności od Twoich możliwości i wspólnie omawiamy zagadnienia teoretyczne, a następnie wykonujemy ćwiczenia praktyczne, które pomagają utrwalić, nabyte informację. Przykładam ogromną uwagę do tego, aby szkolenie było dostosowane do poziomu kursantów, dlatego też oferujemy zarówno zajęcia dla początkujących, jak i tych zaawansowanych. Ilość materiałów oraz zagadnień, którą mam przygotowane, pozwala nam na dowolne modyfikowanie programu szkolenia. Szkolenie z wystąpień publicznych jest skierowana do każdej osoby, zainteresowanej tymi zagadnieniami. Dlatego też gorąco zapraszam zarówno osoby, które nigdy nie miały okazji przemawiać przed ludźmi, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy wiedzą, że stanowi to dla nich problem. Pod czujnym okiem trenera poznasz wszystkie tajniki wystąpień publicznych, zredukujesz popełniane błędy do minimum, a także nauczysz się panować nad stresem.

 

Kurs: prezentacje i wystąpienia publiczne - jak wyglądają szkolenia?

Wszystkie zajęcia są prowadzone w komfortowej atmosferze, która sprzyja wymianie zdań oraz licznym dyskusjom. Wiem, że aktywne uczestnictwo w zajęciach, zwiększa ilość zapamiętywanych informacji przez naszych kursantów, dlatego opieram się na interakcjach z Tobą, burzach mózgów, scenkach i pracach grupowych. Dostaniesz ode mnie także zadania domowe, które pomogą usystematyzować nową wiedzę. Podczas zajęć w zależności od tematyki, skupisz się na aspektach bardziej technicznych, jak samo przygotowanie slajdów, ale też na czynnym uczestnictwie.

Wystąpienia publiczne szkolenie to zajęcia głównie praktyczne, które wymagają uwagi oraz zaangażowania. Kursanci pod okiem trenera mogą poćwiczyć gestykulację podczas przemówień, przemieszczanie się oraz panowanie nad emocjami. Podczas warsztatów skupisz się także na fizjologii stresu i wspólnie odkryjemy metody, które działają na dane jednostki. Stres nie musi być dla Ciebie paraliżujący,wystarczy zrozumieć skąd i po co się bierze, aby dać sobie z nim radę.

 

Sztuka prezentacji to także zrozumienie sensu spotkania, wyznaczenie jego celu oraz dokładna analiza słuchaczy. Dopasowanie swojej wypowiedzi pod publikę, to klucz do sukcesu. A na sukcesie zależy wszystkim, Podczas licznych rozmów z trenerem, poznasz praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci prowadzenie takich spotkań.Zwrócę Ci także uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas wystąpień publicznych, postaramy się wspólnie zwizualizować sobie takie sytuacje, aby łatwiej było je sobie wyobrazić. Moje zajęcia opierać się będą także o autorską metodę Mniej Slajdów - Więcej Sensu, która pomoże nie tylko na polu biznesowym.Niedługo przekonasz się o tym, że szkolenie ze sztuki prezentacji, to najlepsza z możliwych inwestycja w siebie. Przemawianie przed ludźmi wcale nie musi być trudne. A odrobina merytorycznej pomocy oraz wyćwiczenia umiejętności praktycznych, sprawi, że staniecie się świetnymi mówcami.

Więcej na https://www.mniejslajdow.pl/

Interesuje Cię szkolenie z prezentacji biznesowej?
Sprawdź ofertę szkoleń